CHILI BOWL: Warren Cat Qualifying Night

0
99
Alex Bright in victory lane Tuesday during the Chili Bowl Nationals. (Frank Smith photo)
Alex Bright in victory lane Tuesday during the Chili Bowl Nationals. (Frank Smith photo)

Lucas Oil Chili Bowl Nationals presented by General Tire, Tulsa Expo Raceway, Tulsa, Okla., Jan. 12, 2016

First Heat (8 Laps): Zach Daum, Tom Harris, Chase Johnson, Cameron Hagin, Mason Zeigler, Larry Bratti, Kory Schudy.

Second Heat (8 laps): Paul White, Raven Culp, Wesley Smith, Nick Knepper, Michael Faccinto, Jared Sewell, George White, A.J. Johnson.

Third Heat (8 laps): Spencer Bayston, Jake Neuman, Darren Hagen, C.J. Johnson, Jeff Flesher, Joe Janowski, Richard Harvey Jr., Mindy McCord.

Fourth Heat (8 laps): Jonathan Beason, Danny Smith, R.J. Johnson, Zac Taylor, Kevin Chaffee, Cody Brewer, Nick O’Neal, Dustin Golobic.

Fifth Heat (8 laps): Tyler Brehm, Chett Gehrke, Chase Briscoe, Dylan Westbrook, Travis Scott, Brent Rees, Tim Kent, Brad Loyet.

Sixth Heat (8 laps): Dustin Morgan, Kevin Thomas Jr., Joey Saldana, Ryan Hall, Jimmy Light, Katlynn Leer, Tony Rossi, Garrett Aitken.

Seventh Heat (8 laps): Matt Westfall, Chris Andrews, Austin Archdale, Blake Edwards, Tim Barber, Jeff Crook, David Jones, Bobby Brewer.

Eighth Heat (8 laps): Chad Boespflug, Alex Bright, Tony Bruce Jr., Andrew Felker, J.J. Ersce, Jerry Hammock, Holly Porter, Don O’Keefe Jr.

Ninth Heat (8 laps): Dillon Welch, Kyle Larson, Sam Hafertepe Jr., Steve Davis, Wade Seiler, Kenney Johnson, Morgan Frewaldt.

10th Heat (8 laps): Nick Wean, Tyler Nelson, Merril Lamb, Zach Hampton, Jarid Blondel, Joe Rinne, Aaron Dromgoole.

11th Heat (8 laps): Alex Bowman, Matt Sherrell, Trey Marcham, Doug McCune, Colten Cottle, Ty Hulsey, Dustin Weland.

First D Main (10 laps): Hulsey, Styres, G. White, Aitken, Porter, Kent, McCord, O’Neal, Golobic, Schudy, Dromgoole.

Second D Main (10 laps): Loyet, Rossi, Jones, Brewer, Weland, Bratti, O’Keefe, Frewaldt, Harvey, A.J. Johnson.

First C Main (12 laps): Faccinto, Felker, Hall, Brewer, Barber, Cottle, Styres, Scott, McCune, K. Johnson, Blondel, Hulsey, Leer, Sewell.

Second C Main (12 laps): Light, Loyet, Zeigler, Chaffee, Hammock, Rossi, Taylor, Ercse, Crook, Janowski, Rinnel, Weiler, Davis, Rees.

First Qualifier (10 laps): Bayston, Boespflug, Beason, Saldana, Hagin, Harris, Bowman, Nelson, Lamb, Smith.

Second Qualifier (10 laps): Hagen, Bright, Daum, Welch, Brehm, Bruce, Knepper, Andrews, C.J. Johnson, Gehrke.

Third Qualifier (10 laps): Larson, W. Smith, Wean, Westfall, Marcham, C. Johnson, Archdale, Edwards, Neuman, Hampton.

Fourth Qualifier (10 laps): Thomas, Sherrell, P. White, Westbrook, R.J. Johnson, Hafertepe, Morgan, Flesher, Briscoe, Culp.

First B Main (15 laps): Welch, Felker, Westbrook, Hafertepe, Andrews, Briscoe, Bowman, Neuman, Brewer, Harris, Nelson, Faccinto, Hampton, Archdale, Hall.

Second Main (15 laps): Bruce, Brehm, Knepper, C. Johnson, Marcham, Morgan, Gehrke, Light, Loyet, Culp, Flesher, Chaffee, Zeigler, Smith, Edwards, C.J. Johnson.

Feature (25 laps): Bright, Saldana, Daum, Beason, R.J. Johnson, Boespflug, Sherrell, Felker, Larson, Welch, Westfall, Bruce, C. Johnson, Thomas, Bayston, Wean, Westbrook, Knepper, Brehm, P. White, Hafertepe, Hagen, Hagin, W. Smith.