CHILI BOWL: Vacuworx Qualifying Night

0
89
Bryan Clauson (center) shared the podium with Daryn Pittman (left) and Chad Boat Friday night at the Chili Bowl. (Frank Smith photo)
Bryan Clauson (center) shared the podium with Daryn Pittman (left) and Chad Boat Friday night at the Chili Bowl. (Frank Smith photo)

Lucas Oil Chili Bowl Nationals presented by General Tire, Tulsa Expo Raceway, Jan. 16, 2015

First Heat (8 laps): Bryan Clauson, Frank Flud, Dave Darland, Steve Davis, Jamie Speers, Jay Mounce, David Wheeler, Marvin Mitchell.

Second Heat (8 laps): Chad Boat, Jake Bubak, Tim Crawley, Austin Liggett, Shane Weeks, Rick Shuman, Dahne Lynn McKay, A.J. Burns.

Third Heat (8 laps): Ronnie Gardner, Danny Burke, Mike Hess, Stevie Sussex III, Curt Michael, Tucker Klassmeyer, Floyd Alvis, Aaron Schuck.

Fourth Heat (8 laps): Tim McCreadie, Alex Schutte, Raven Culp, Landon Simon, Ronnie Burns, Jeromy Hefler, Tyson Hall, Danny Jennings.

Fifth Heat (8 laps): Darren Hagen, Jarid Blondell, John Heydenreich, Jason Johnson, Shon Deskins, Cory Butler, Matt Mitchell, Cole Custer.

Sixth Heat (8 laps): Cory Kruseman, Chase Johnson, Daryn Pittman, Pat McVicker, Mitchell Frewaldt, Justin Hendricks, Dex Eaton, Lucas Schott.

Seventh Heat (8 laps): Dillon Welch, Hunter Schuerenberg, Austin Prock, Shane Hollingsworth, Nick Bailey, Jack Hawley, Renaldo Snipes, Hunter Fischer.

Eighth Heat (8 laps): Damion Gardner, Tim Barber, Mike Spencer, Jim Radney, Mike Fulper, Kory Schudy, Johnny Murdock, Duke Nalon III.

Ninth Heat (8 laps): Daniel Robinson, Shane Cottle, Gavin Harlien, Kevin Thomas Jr., Rusty Dukes, John Hunt, Ryan Ellis.

10th Heat (8 laps): Tanner Thorson, Tadd Holliman, Sean Dodenhoff, George White, David Budres, Stuart Snyder, Rik Forbes.

First D Main (10 laps): Mar. Mitchell, Schott, Eaton, A.J. Burns, Forbes, Schuck, Fischer.

Second D Main (10 laps): Custer, Ellis, Jennings, Alvis, Snipes, Nalon, Murdock.

First C Main (12 laps): Deskins, Speers, Hunt, Hall, Hefler, Wheeler, Weeks, Schudy, Butler, Schott, R. Burns, Shuman, Mar. Mitchell, White.

Second C Main (12 laps): Michael, Ma. Mitchell, Klassmeyer, Dukes, McKay, Snyder, Bailey, Hawley, Frewaldt, Custer, Ellis, Mounce, Hendricks, Fulper.

First Qualifier (10 laps): Clauson, Kruseman, C. Johnson, Robinson, Schutte, Welch, Heydenreich, Prock, Thomas, Holliman.

Second Qualifier (10 laps): Crawley, Cottle, D. Gardner, Schuerenberg, R. Gardner, Flud, Thorson, Bubak, Budres, Harlien.

Third Qualifier (10 laps): Darland, Sussex, Dodenhoff, Simon, J. Johnson, Liggett, McCreadie, Culp, Hess, Blondel.

Fourth Qualifier (10 laps): Pittman, Boat, Hollingsworth, Spencer, Hagen, Radney, Barber, Burke, McVicker, Davis.

First B Main (15 laps): McCreadie, Flud, Hess, Robinson, Welch, Deskins, Budres, Culp, Hall, Holliman, Barber, Speers, Hunt, Burke, Radney, Davis.

Second B Main (15 laps): Thorson, J. Johnson, Hollingsworth, Simon, Thomas, Michael, Dukes, Klassmeyer, Harlien, Bubak, Liggett, Ma. Mitchell, Heydenreich, Prock, McVicker, Blondel.

Feature (25 laps): Clauson, Pittman, Boat, Thorson, Hagen, McCreadie, Cottle, R. Gardner, Kruseman, D. Gardner, Sussex, Darland, Crawley, Schutte, Schuerenberg, Robinson, J. Johnson, Hess, C. Johnson, Simon, Flud.